صفحه نخست / کردستان / بی خبری از سرنوشت نامق دلدل زندانی عقیدتی سیاسی اهل سنت

بی خبری از سرنوشت نامق دلدل زندانی عقیدتی سیاسی اهل سنت

۱۸۰۵۵

 

با گذشت ۱۵ ماه از بازداشت مجدد نامق دلدل از سرنوشت او هیچ خبری نیست این مبلغ مذهبی یکی از زندانیان اهل سنت سابق رجایی شهر کرج است که پس از تحمل ۳ سال حبس آزاد شده بود اما بخاطر ادامه فعالیت های تبلیغی-مذهبی خود بعد از گذشت چند ماه آزادی، بار دیگر توسط نیروهای اداره اطلاعات بوکان در  فروردین ماه سال ۹۳ به همراه چند تن دیگر از همراهانش بازداشت شد.

مجموعه فعالان حقوق بشر در آن زمان گزارش داد که «حدود ۵۰ نفر از ماموران وزارت اطلاعات بصورت مسلحانه به منزل این افراد مراجعه کرده و با بی شرمانه‌ترین نحوه قصد داخل شدن به اتاق خواب ایشان را داشتند که با اعتراض خانواده‌هایشان روبرو شدند. ماموران نیز در جواب این اعتراض شروع به ضرب و شتم این فعالین اهل‌سنت نمودند.»

خانواده‌ی این معلم دینی و فعال مذهبی اکنون پس از گذشت ۱۵ ماه ، از وضعیت و سرنوشت احتمالی عضو خانواده خود هیچ اطلاعی ندارند و به همین دلیل به شدت از وضعیت سلامتی وی نگران هستند.

منابع تایید نشده‌ای گفته‌اند که وی در تهران و در بازداشت وزارت اطلاعات است. این در حالی است که وی تا به حال هیچ‌گونه تماسی با خانواده خود نداشته و خانواده‌اش نمی‌توانند با اطمینان آن را تایید کنند و مسئولان مربوطه همچنان حاضر نیستند در مورد سرنوشت وی شفاف سازی نمایند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *