صفحه نخست / ایران / بیانیه شورای مرکزی سنت (شمس) در اعتراض به تخریب نماز خانه اهل سنت در پونک تهران

بیانیه شورای مرکزی سنت (شمس) در اعتراض به تخریب نماز خانه اهل سنت در پونک تهران

۱۰۸۴۵۹۳۶_۷۴۵۸۳۵۶۱۲۱۶۱۳۶۵_۲۶۴۱۱۸۹۷۳۲۰۴۵۲۴۲۰۶۴_n

این نماز خانه در تاریخ ۷ مرداد ۱۳۹۴ توسط شهرداری و با حمایت نیروهای امنیتی و انتظامی تخریب شد که اعتراضات و عکس العمل های داخلی و خارجی را به همراه داشت.

متن بیان نامه

بسم الله الرحمن الرحیم

وَمَنْ أَظْلَمُ مِمَّن مَّنَعَ مَسَاجِدَ اللّهِ أَن یُذْکَرَ فِیهَا اسْمُهُ وَسَعَى فِی خَرَابِهَا أُوْلَـئِکَ مَا کَانَ لَهُمْ أَن یَدْخُلُوهَا إِلاَّ خَآئِفِینَ لهُمْ فِی الدُّنْیَا خِزْیٌ وَلَهُمْ فِی الآخِرَهِ عَذَابٌ عَظِیم

و کیست ستمکارتر از آن کس که مسجدهای خدا را باز داشت که در آن نام خدا برده شود، و در ویرانی آنها کوشید؟! شایسته آنان نیست، جز به حال ترس وارد این مساجد شوند، بهره آنان در دنیا خواری و رسوائی، و در آخرت عذاب بزرگی است. بقرە / ١١۴

خبر ناگوار تخریب نمازخانه ” نبی رحمت ” در منطقە پونک تهران موجب تأثر و تألم جامعه اهل‌سنت ایران شد.

از همان ابتدای به سر کار آمدن حکومت به نام اسلامی ایران تاکنون، جامعه اهل‌سنت ایران و خاصتا اهل سنت مقیم تهران، خواهان ساخت مسجدی برای ادای فریضه نماز بودەاند که این مهم با گذشت قریب به سی و هفت سال، محقق نشده است.

اهل‌سنت ایران کە جمعیتی بالغ بر بیست میلیون نفر را دارد از همان ابتدای به سر کار آمدن آخوندها از حقوق مذهبی و سیاسی خود محروم شد. هر چند جامعە اهل سنت ایران سعی نمودند مطالبات خود را از راه قانونی و گفتمان پیگیری کنند، ولی متاسفانه تاکنون با فشار و تضعیف مواجە شدەاند. تخریب و پلمپ مساجد، نمازخانەها و مدارس دینی ادامه سیاست شوم سنی زدایی حکومت در این مدت بودە است.

خبر تخریب نمازخانه ” نبی رحمت ” در منطقە پونک تهران لکە ننگی است در کارنامه دولت به اصطلاح ” تدبیر و امید ” آقای روحانی، که همە ما اهل سنت ایران و دل هر انسان آزادەای را به درد آورد.

شورای مرکزی سنت ( شمس )، ضمن محکوم نمودن این جنایت حکومت آخوندی، مراتب تألم و تأثر خود را ابراز میدارد.

وسیعلم الذین ظلموا ای منقلب ینقلبون

شورای مرکزی سنت ( شمس ) ـ ایران

نهم مرداد ماە ١٣٩۴ هجری شمسی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *