صفحه نخست / کردستان / ساخت نخستین کارخانه دارو سازی در مریوان

ساخت نخستین کارخانه دارو سازی در مریوان

ساخت نخستین کارخانه دارو سازی در مریوان

به گزارش سوران دارو- zariwarkhabar.comمنابع محلی از مریوان، سوران قربانی مدیر عامل  کارخانه سوران دارو، گفت: این کارخانه در زمینی به مساحت ۲۰ هزار متر مربع و زیر بنای هشت هزار متر مربع احداث خواهد شد.
وی افزود: با راه اندازی این کارخانه دارو سازی، سالانه افزون بر یک میلیون عدد ویال تزریقی، ۸۰۰ تن انواع قرص و ۴۰۰ تن انواع کپسول های دارویی، داروهای گیاهی، شربت و انتی بیوتیک تولید می شود.
مدیر این کارخانه ادامه داد: احداث و بهره برداری از این کارخانه ۲۸۰ میلیارد ریال اعتبار و ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار یورو اعتبار ارزی در بخش تجهیزات هزینه خواهد شد. این کارخانه با ۱۰۰ درصد آورده بخش خصوصی  احداث می شود. احداث این کارخانه  در فاز نخست ۳۵۰ نفر اشتغالزایی مستقیم ایجاد خواهد کرد.
مدیر عامل  کارخانه سوران دارو تصریح کرد: استان کردستان فاقد کارخانه داروسازی صنعتی است و راه اندازی این کارخانه علاوه بر تأمین نیاز دارویی استان، می تواند داروی قسمتی از کشور عراق را نیز تأمین کند.

 

با بهره برداری کامل از کارخانه های تولید داروهای دامی و انسانی می توان شاهد ایجاد ۷۰۰ شغل به صورت مستقیم در مریوان باشیم که رقمی قابل توجه است و نقش مهمی در کاهش بیکاری و محرومیت در استان خواهد داشت.

 

کارخانجات دارویی سوران دارو شهرستان مریوان  که در منطقه ویژه اقتصادی این شهرستان احداث می شود مشتمل بر هفت کارخانه مختلف بوده که در فار اول تولید داروهای دامی، انسانی، داروهای گیاهی احداث می شود.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *