صفحه نخست / ایران / هویدا شدن شکاف بی اعتمادی بین مردم و دولت در زلزله اخیر کرمانشاه

هویدا شدن شکاف بی اعتمادی بین مردم و دولت در زلزله اخیر کرمانشاه

هویدا شدن شکاف بی اعتمادی بین مردم و دولت در زلزله اخیر کرمانشاه
 زلزله کرمانشاه

 یک نماینده مجلس درباره ی بی اعتمادی مردم به حکومت گفت: چقدر دردناک است که پس از 39 سال، مردم می گویند ما خودمان می خواهیم کمک های خود را به مناطق زلزله زده منتقل کنیم و اعتماد نداریم.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده ی مجلس در یک مصاحبه خبری با اشاره به فضای بی اعتمادی در جامعه گفت: چقدر دردناک است که پس از 39 سال، مردم می گویند ما خودمان می خواهیم کمک های خود را به مناطق زلزله زده منتقل کنیم و اعتماد نداریم. من خود شاهد بودم که در رشت کمک هایی از سوی مردم برای زلزله زدگان تهیه شد و وقتی به مردم گفتم آنها را به فلان سازمان دهند تا بدست زلزله زدگان برساند مردم در پاسخ گفتند ما اعتماد نداریم و این کمک ها را بدست زلزله زدگان نخواهند رساند. چه بلایی بر سر این کشور آمده است که اعتمادها از بین رفته است مردم باید مطمئن شوند که دیگر فردی با شعار و لباس رفتگری نمی تواند رئیس جمهور این کشور شود و آن را به ویرانی بکشاند. امروز وقتی محاسبه می کنیم متوجه می شویم که بسیار عقب افتادیم.

بر اساس آنچه از تصاویر پخش شده بر می‌آید کمک رسانی مردم بسیار گسترده و موثرتر از نهادهای دولتی بوده است؛ اگرچه بنا بر اظهار برخی مسئولان حرکت گسترده افراد به سوی مناطق زلزله زده برای رساندن کمک‌ها گاه موجب ایجاد تراکم و شلوغی شده و امور مربوط به امداد و نجات را با تاخیر مواجه کرده است.

 

 

مطالب بیشتر

تعطیلی مدرسه علوم دینی امام نووی بوکان – ناچیت - به دلیل فشارهای اداره اطلاعات

تعطیلی مدرسه علوم دینی امام نووی بوکان – ناچیت – به دلیل فشارهای اداره اطلاعات

  به گزارش خبرنگاران آزاد کردستان مدرسه ی امام نووی ناچیت بعد از 16 سال …

محمد نظری

درخواست صدها فعال سیاسی و مدنی از محمد نظری برای پایان دادن به اعتصاب غذا

صدها فعال سیاسی و کنشگر مدنی با امضای طوماری ضمن حمایت از مطالبات محمد نظری، …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *