صفحه نخست / کردستان / اذیت و آزار شهروندان کرد توسط شبه نظامیان حشد الشعبی  وابسته به ایران در در کرکوک

اذیت و آزار شهروندان کرد توسط شبه نظامیان حشد الشعبی  وابسته به ایران در در کرکوک

حشد الشعبی
حشد الشعبی

به گزارش خبرنگاران آزاد کردستان به نقل از کردستان24 شبه نظامیان حشد الشعبی وابسته به ایران در شهر کرکوک دهها جوان را بازداشت کردند و در دبس و روستای حومه کرکوک به خانه‌های مردم حمله و دو جوان را بازداشت کردند که از سرنوشت آنها اطلاعی در دست نیست. شبه نظامیان حشد الشعبی در کرکوک به یک قهوه‌خانه هجوم بردند و تمام جوانانی که در قهوه‌خان بودند بازداشت کردند و تاکنون از سرنوشت آنها اطلاعی در دست نیست.

صفحه فیسبوک (خلیه الخبراء الکتیکیه) که از عناصر مسلح فوج کوت تشکیل شده است به بهانه آماده کاری برای حمله به نیروهای عراقي به یک کافی شاپ حمله کرده و تمام جوانان داخل آن را بازداشت کرده‌اند. همچنین گفته است این جوانان میل استقلال طلبانه و جدایی از عراق را دارند. شبه نظامیانه وابسته به ایران همچنین در روستای «دو بزن» در ناحیه شوان ار توابع کرکوک به خانه شهروندان حمله کردند و ساکنین آن را مورد آزار قرار دادند باعث ایجاد رعب و وحشت در میان ساکنین روستا شدند.

شبه نظامیان در شهر دبس هم به خانه‌های مردم حمله کردند و دو جوان را بازداشت کرده که از سرنوشت انها اطلاعی در دست نیست. از سوی دیگر نیروهای عراقی در شهر کرکوک مقر حزب کمونیست کردستان را اشغال کردند. بسیاری از مقام‌های اداری شهر کرکوک ادعا می‌کنند که وضعیت شهر آرام است، در حالی که خانواده و نزدیکان خود را به سلیمانیه منتقل کرده و در کرکوک حضور ندارند. شبه نظامیان وابسته به تهران روز 24 مهر ماه همراه با نیروهای عراقی و با هماهنگی قاسم سلیمانی و همکاری برخی از رهبران اتحادیه میهنی کردستان شهر کرکوک و طوزخرماتو را اشغال کردند. در پی اشغال کرکوک و مناطق دیگر کردستان بیش از 175 هزار تن از شهروندان غیر نظامی آواره شدند. شبه نظامی حشد الشعبی تاکنون خانه بیش از 100 شهروند کرد را غارت و به آتش کشیدند.

 

مطالب بیشتر

آکو کریمی

حضور برای دومین سال متمادی والیبالیست کرد مهابادی در لیگ اروپا

آکو کریمی، والیبالیست مهابادی برای دومین سال متمادی در لیگ اروپا توپ خواهد زد. به …

ابوبکر رستمی

اعتصاب غذای یک دانشجوی پزشکی زندانی اهل سنت کُرد محکوم به اعدام در زندان مرکزی زاهدان

یک زندانی اهل سنت  کُرد در اعتراض به صدور حکم اعدام و نگهداری وی در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *