صفحه نخست / کردستان / محمود صالحی فعال کارگری بار دیگر دستگیر و روانه زندان شد

محمود صالحی فعال کارگری بار دیگر دستگیر و روانه زندان شد

محمود صالحی

محمود صالحی

محمود صالحی فعال کارگری شناخته شده کرد اهل سقز حوالی ظهردیروز بلافاصله پس از پایان دیالیز در بیمارستان دستگیر و زندان منتقل شد.

به گزارش خبرنگاران آزاد کردستان به نقل سازمان حقوق بشر کردستان- روژهلات محمود صالحی، فعال کارگری ، ساعت 12:30 دقیقه شنبه 6 آبانماه برابر ، در بیمارستان سقز، پس از پایان دیالیز بازداشت و برای سپری کردن محکومت 1 ساله زندان به زندان سقز منتقل شده است.

قبلا، روز پنجشنبه ۱۴ بهمن ماه 1395 شمسی، تاریخ جلسه دادگاه تجدیدنظر به صورت تماس تلفنی به محمود صالحی اعلام شد و به شعبه چهارم دادگاه تجدید نظر استان سنندج احضار شده بود.

محمود صالحی، فعال کارگری و عضو کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری، که سابقه بازداشت و زندانی شدن های متعددی دارد، آخرین بار، روز سه شنبه هشتم اردیبهشت ماه ۱۳۹۴، در آستانه روز جهانی کارگر، توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی اش بازداشت و پس از بیش از یک ماه بازداشت با وضعیت جسمی نامساعد، به قید وثیقه آزاد شد.

وی در دادگاه بدوی در شهریورماه ۱۳۹۴، به اتهام “تشکیل جمعیت  معارض و تبلیغ علیه‌ نظام” به ۹ سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

حکم ٩ سال حبس تعزیری برای محمود صالحی در شرایطی صادر شد که‌ او هر هفته‌ باید دو بار و هر بار برای چند ساعت در بیمارستان سقز تحت درمان “دیالیز” قرار بگیرد، به گفته نزدیکان، علت عارضه‌ شدید کلیه‌ “محمود صالحی” نیز ممنوعیت درمانی و نرسیدن داروهای کلیه‌ وی در زمان بازداشت در اردیبهشت ماه ۱۳۹۴ است.

 

مطالب بیشتر

آکو کریمی

حضور برای دومین سال متمادی والیبالیست کرد مهابادی در لیگ اروپا

آکو کریمی، والیبالیست مهابادی برای دومین سال متمادی در لیگ اروپا توپ خواهد زد. به …

ابوبکر رستمی

اعتصاب غذای یک دانشجوی پزشکی زندانی اهل سنت کُرد محکوم به اعدام در زندان مرکزی زاهدان

یک زندانی اهل سنت  کُرد در اعتراض به صدور حکم اعدام و نگهداری وی در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *