صفحه نخست / مقاله / یک کردستان مسقل می تواند تنها متحد ایران در جهان باشد

یک کردستان مسقل می تواند تنها متحد ایران در جهان باشد

یک کردستان مسقل می تواند تنها متحد ایران در جهان باشد
کردستان مسقل

اگر ایرانیان هوشمندی نشان دهند و از استقلال کردها حمایت کنند، امکان دارد که بتوان‌ند ۴۰ ملیون کرد را جذب کنند. عراقی ها عرب هستند و دور یا زود به آغوش جهان عرب بر خواهند گشت. یک دولت مستقل کردی میتواند به عنوان تنها متحد ایران در منطقه عمل کند. ایران شیعه در هیچ جای جهان دوستی ندارد و همسایگان سنی مذهب خود را تبدیل به دشمن کرده است.

‫من اطمینان دارم که شیعه پرستی رژیم، شیعه های عراق را بر کرد ها ترجیح میدهد ولی آیا ایرانیان هم کردها را فدای شیعیان عرب عراق خواهبد کرد؟

بسیاری از ایرانیان که حتی آزادی را برای دیگران تحمل نمی کنند، به شدت به رفراندم کردستان ایراد گرفتند. وقتی دولتها و طبقات فاشیستی عراق، ایران و ترکیه کردستان را تهدید به نسل کشی از طریق گرسنگی کردند، فاشیست های ایرانی از شدت خوشحالی منتظر سقوط کردستان شدند.

‫حق تعیین سرنوشت و حق جدایی کردستان عراق، با توجه به نقض منشورهای سازمان ملل، یک حق مسلم است. کرد های عراق بارها قتل عام شده و تجربه تلخ پاکشویی قومی را با از دست دادن شهر و دیار وتمام زندگی خود تجربه کرده‌اند.

‫رفراندوم بر خلاف میل فاشیست ها و شوونیست ها با موفقیت انجام شد و این موفقیت مثل زهر در دل آنان هنگامه ی درمان ناپذیری پدید اورد. رسانه های ایرانی تا توانستند کردها را به باد انتقاد گرفتند و اتهامات واهی، بی اساس و نفرت بر انگیز بر انها چسباندند.

‫وقتی دولتهای عراق و ایران با مشورت ترکیه و همکاری بسیار نزدیک با آن به کرکوک حمله کردند، کردها برای جلوگیری از جنگ و خونریزی، منطقه را ترک کردند و طبق یک قرارداد که قبلا با دولت عراق داشتند، کرکوک را به دولت عراق واگذار کردند.

‫تمام مردم جهان شاهد هستند که نیرو های عراقی هنگام حمله داعش به موصل پا به فرار گذاشتند در حالی که تعداد نیروهای عراق چندین برابر نیروهای داعش بود. بعد از آن نیروهای دولت عراق در شهرهای زیادی شکست خوردند. این کردها بودند که در همه جا در مقابل داعش مقاومت کردند و پیروز شدند. و باز این کردها بودند که بشترین نقش را در شکست داعش در عراق و سوریه داشتند.

‫شجاعت، دلاوری و مهارت های جنگی کردها را در کوبانی همه دیدند. همان نیروهایی که ارتش های سوریه و عراق را مرتبا شکست میدادند، نتوانستند کردها را در کوبانی شکست بدهند.

‫کردها در کرکوک شکست نخوردند، به قراردادی که با دولت عراق داشتند احترام گذاشتند و مناطقی را که از داعش گرفته بودند، بدون جنگ و خونریزی، بدولت عراق واگذار کردند. برتری جنگی و رهبری سیاسی کردها بر عراقی ها در تمام میدانها ثابت شده و کردها نیازی به یک جنگ بی مورد برای اثبات برتری خود ندارند.

‫مساله کردها تمام نشده ولی دوستان و دشمنان کردها در میان ایرانیان مشخص شده است.

‫۱. تمامی مخالفان کردها شیعه هایی هستند که یک نفرت تاریخی نسبت به کردها دارند. مخالفت انها ریشه مذهبی دارد ولی در نوشته ها و گفته هایشان، بهانه های فلسفی و سیاسی را مطرح میکنند تا نیت خود را پنهان نمایند. اما تعداد شیعیانی که از کردها حمایت کردند بسیار بیشتر از انهایی است که دشمنی کردند.

‫۲. اغلب فارس گرایانی که با کردها دشمنی کردند و مخالف آزادی انها بودند همانهایی هستند که بخشنامه صادر کردند که کسانی که لهجه دارند نمیتوان‌ند حتی معلم بشوند و بدینوسیله، ترک ها، کردها، گیلکی ها، مازندرانی، عربها و بلوچ ها را از حقوق مسلم خود، بر اساس منشور جهانی حقوق بشر، محروم کردند.

‫۳. در این میان بعضی از ترک ها که اکنون خودشان بطور کامل از قدرت در جمهوری اسلامی حذف شده‌اند، دلایل غیر موجهی برای مخالفت با کردها اوردند. این مساله موجب نگرانی بسیاری گردید. اکنون ترک ها درست مثل کردها از قدرت حذف شده‌اند. هر دو قربانی کسانی هستند که دولت تمام فارس تشکیل داده‌اند. کردها و ترک ها همسایگان ابدی یکدیگر هستند. هر دو دشمنان مشترک دارند. دشمنی انها با یکدیگر، موجب تسلط دشمن بر هردو انها میگردد.

‫اکنون کردها در شرایط سختی قرار دارند. در واقع در همان شرایطی هستند که قبلا پیش از تشکیل دولت کردی ماد بودند. در آن زمان هم با سه دشمن قویتر از خود، یعنی عیلامی ها، بابلی ها و آسوری ها مرتبا در حال جنگ بودند. همان جنگ ها زمینه را برای استقلال انها فراهم ساخت.

‫ کردها با تحمل سختی ها موفق شدند کشوری تشکیل دهند که امروز ایران نام دارد. انها پایه گذاران ایران هستند و همه ایرانی ها ، ایرانی بودن خود را مدیون انها هستند.

‫کسانی که با تاسی از حق تعیین سرنوشت و تعبیر نادرست آن، میخواهند با مغلطه بازی حقوق ملیت های ایرانی را مخدوش کنند، خود قربانی همان شکنجه گران و دیکتاتورانی میشوند که اکنون به جان کردها افتاده‌اند.

‫اتحاد ملیتهای ایرانی تنها تضمین کننده استقرار حقوق بشر و دمکراسی در ایران است. حاکمان از هر تاکتیکی برای ایجاد اختلاف در صف اقوام و ملیت ها استفاده میکنند. انها رسانه های زیادی در اختیار دارند. اغلب این رسانه ها در خدمت ادامه دادن تبعیض و نسل کشی کار میکنند. اراده قوی برای ادامه دیکتاتوری دارند.

‫این مردمان ایران هستند که باید بین خود و جمهوری اسلامی و عوامل آن خود را انتخاب کنند. کسانی که دنبال رژیم میروند و به صورتهای مختلف مردمان آزادیخواه را به تجزیه طلبی متهم میکنند، بدانند که آزادی انها زمانی تضمین میگردد که از آزادی دیگران در همه جای دنیا دفاع کنند.

‫‫و در پایان،

‫کرد ها در عراق تمام نشده‌اند. انها مثل قبل مصمم به آزادی خود هستند ولی قطعا شرایط را هم در نظر میگیرند و در موقع مناسب در سرزمین خود، حاکم سرنوشت خود خواهند شد.

‫اما دولت عراق دوچار یک توهم شده است و احتمالا همان اشبتاه صدام حسین را تکرار خواهد کرد و در آن صورت ا ز نظر اصولی و نظری و بر اساس منشورهای سازمان ملل، زمینه را برای استقلال کردستان فراهم خواد کرد.

‫اگر ایرانیان هوشمندی نشان دهند و از استقلال کردها حمایت کنند، امکان دارد که بتوان‌ند ۴۰ ملیون کرد را جذب کنند. عراقی ها عرب هستند و دور یا زود به آغوش جهان عرب بر خواهند گشت. یک دولت مستقل کردی میتواند به عنوان تنها متحد ایران در منطقه عمل کند. ایران شیعه در هیچ جای جهان دوستی ندارد و همسایگان سنی مذهب خود را تبدیل به دشمن کرده است.

‫من اطمینان دارم که شیعه پرستی رژیم، شیعه های عراق را بر کرد ها ترجیح میدهد ولی آیا ایرانیان هم کردها را فدای شیعیان عرب عراق خواهبد کرد؟

به قلم: رضا حسین بر

 

 

مطالب بیشتر

اعلام مواضع مشترک  بیش از 30 حزب سیاسی کردستان در مورد رویدادهای اخیر جنوب کردستان

اعلام مواضع مشترک  بیش از 30 حزب سیاسی کردستان در مورد رویدادهای اخیر جنوب کردستان

 ما احزاب و سازمان‌های سیاسی کردستان پیش از ظهر ٢٢/١٠/٢٠١٧، در نشستی مشترک در شهر …

حزب کومەلە کردستان و حزب دمکرات کردستان ایران

بیانە مشترک حزب دمکرات کردستان ایران و حزب کومەلە کردستان ایران در محکومیت حمله شبه نظامیان حشد الشعبی وابسته به ایران به مناطقی از کردستان 

حزب دموکرات کردستان ایران و کومله کردستان ایران در بیانیه‌ای مشترک حمله شبه نظامیان حشد …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *