صفحه نخست / بین الملل / بیانیه ی فرماندهی کل نیروهای پیشمرگه کردستان: سپاە پاسداران با همکاری حشد شعبی بە کردستان حملە کردە است

بیانیه ی فرماندهی کل نیروهای پیشمرگه کردستان: سپاە پاسداران با همکاری حشد شعبی بە کردستان حملە کردە است

بیانیه ی فرماندهی کل نیروهای پیشمرگه کردستان: سپاە پاسداران با همکاری حشد شعبی بە کردستان حملە کردە است
نیروهای پیشمرگه کردستان

فرماندهی کل نیروهای پیشمرگە کردستان، در بیانیە‌ای اعلام کرد بامداد امروز دوشنبه، ١٤ مهرماه،  قرارگاە سپاە قدس وابسته بە سپاه پاسداران بە فرماندهی “اقبالپور” و  با حمایت حشد شعبی بە مناطقی از استان کرکوک حملە کردە است.

بیانیە‌ فرماندهی کل نیروهای پیشمرگە کردستان بە این شرح است:

هم‌میهنان عزیز کردستان

افکارعمومی کردستان و جهان

بامداد امروز دوشنبه٢٤ مهرماه، نیروهای حشد شعبی وابسته بە سپاه پاسداران ایران تحت فرماندهی “اقبالپور”، با همکاری نیروهای عراقی حمله گسترده‌ای را بە سوی کرکوک و حومه آن آغاز کردەاند. آغاز این حملە اعلام آشکار جنگ علیە مردم کردستان است.

این حملە کە از سوی دولت عراق، حشد و نیروهای وابستە بە قرارگاه قدس سپاه پاسداران انجام شدە است، انتقام گرفتن از مردم آزادیخواه کردستان و هموطنان سرافراز کرکوک است.

متأسفانە برخی از مسئولان اتحادیە میهنی هم در کمک بە این توطئە دست داشتە و خیانتی تاریخی در حق کردستان و شهدایی انجام دادەاند کە تحت لوای اتحادیە میهنی روح خود را فدای کردستان کردە‌اند. این تعداد از مسئولان، بدون هیچگونە مقاومتی برخی نقاط حساس را بە حشد شعبی و سپاە پاسداران ایران واگذار کردە‌ و کاک “کسرت” را تنها گذاشته‌اند.

بە همە اعلام می‌کنیم کە این حملات حشد شعبی و نیروهای عراقی با استفادە از سلاح و زرهپوش و تانکهای ابرامز آمریکایی و دیگر سلاح‌های کشورهای ائتلاف انجام گرفتە‌است. سلاح‌هایی کە مدت‌هاست تحت نام جنگ با داعش بە ارتش عراق و حشد شعبی واگذار گردیدە است. این درحالی است کە هنگام جنگ با داعش و مبارزە با تروریست‌ها اسلحە و مهمات لازم در اختیار پیشمرگه‌ها قرار نمی‌گرفت.

اکنون بە مردم کردستان اطمینان می‌دهیم کە نیروهای پیشمرگە کردستان علی‌رغم خیانت بعضی از مسئولان و توطئە دولت عراق و سپاە پاسداران، با روحیەای عالی در اقصی نقاط کردستان بە مقاومت قهرمانانه ادامە می‌دهند و همچنین تأکید می‌نماییم کە بە هیچ وجه نمی‌توان ارادە مردم کردستان را درهم شکست و اجازە نخواهیم داد دشمنان بر مردم کردستان پیروز شوند.

از همە پیشمرگان راستین کردستان و ملت مقاوم و دشمن‌ شکن می‌خواهیم همە توان خود را گرو مقابلە با غاصبان بگذارند. مسئولیت اولیه این جنگ‌ افروزی، دولت العبادی است و باید بە پاسخگو باشد.

فرماند‌هی کل نیروهای پیشمرگه کردستان

١٦-١٠-٢٠١٧

 

مطالب بیشتر

آکو کریمی

حضور برای دومین سال متمادی والیبالیست کرد مهابادی در لیگ اروپا

آکو کریمی، والیبالیست مهابادی برای دومین سال متمادی در لیگ اروپا توپ خواهد زد. به …

ابوبکر رستمی

اعتصاب غذای یک دانشجوی پزشکی زندانی اهل سنت کُرد محکوم به اعدام در زندان مرکزی زاهدان

یک زندانی اهل سنت  کُرد در اعتراض به صدور حکم اعدام و نگهداری وی در …

نظرات

  1. بنظر میاد کردها توان مقابله مستقیم با ارتش های کشورهای منطقه رو بدون کمک ابرقدرتها ندارن علاوه بر ضعف تجهیزات و اطلاعات از لحاظ شخصیتی نیز فاقد شجاعت رودرویی مستقیم تا سر حد مرگ هستند چیزی که در تروریست های داعش کاملا مبرهن بود. تروریست های داعش تا آخرین نفرشون از سنگرهاشون دفاع می کردن و عقب نشینی نمی کردن اما تروریست های کرد حتی یکصدم داعشی ها مقاومت نکردن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *