صفحه نخست / کردستان / تهدید مکارم شیرازی: اقلیم کردستان یا باید از رفراندوم عقب نشینی کند و یا تبدیل به یک ویرانه دیگر شود

تهدید مکارم شیرازی: اقلیم کردستان یا باید از رفراندوم عقب نشینی کند و یا تبدیل به یک ویرانه دیگر شود

تهدید مکارم شیرازی: اقلیم کردستان یا باید از رفراندوم عقب نشینی کند و یا  تبدیل به یک ویرانه دیگر شود
آیت الله مکارم شیرازی مرجع تقلید پر نفوذ و نزدیک به حاکمیت ایران

 

به گزارش خبرنگاران آزاد کردستان آیت الله مکارم شیرازی مرجع تقلید پر نفوذ و نزدیک به حاکمیت ایران ضمن تهدید رهبران کرد در اقلیم کردستان طی سخنانی در درس خارج فقه در مسجد اعظم قم ضمن اشاره به موضوع همه پرسی در اقلیم کردستان گفت است، ایران به هیچ قیمت اجازه نخواهد داد که اسرائیل در کنار مرزهای او پایگاهی برای خود درست کند.

مکارم شیرازی در ادامه مدعی شد تنها گروهی که همه پرسی را در دنیا به رسمیت شناخت، اسرائیل بود و معنای پشتیبانی اسرائیل آن است که به دنبال ساخت پایگاهی برای خود در منطقه می باشد و ایران به هیچ قیمت اجازه نخواهد داد که اسرائیل در کنار مرزهای او پایگاهی برای خود درست کند.

این مرجع تقلید خاطرنشان ساختند: یک طرف دیگر شما هم ترکیه است؛ ترکیه حساسیت بسیاری بر روی مسائل کردها دارد؛ چراکه کردهای بسیاری در ترکیه وجود دارد و او اجازه نمی دهد کشور کردی درست شده و کردهای او تجزیه شوند.

این مدرس حوزه علمیه قم در ادامه افزودند، یا باید از رفراندوم عقب نشینی کنید و یا باید بایستید و تبدیل به یک ویرانه دیگر شوید.

مکارم شیرازی در پایان تجزیه عراق و تبدیل شدن کردستان به یک کشور مستقل را خواب هایی دانست که هرگز تعبیر نخواهد شد و خطاب به مردم و رهبران کردستان گفت: راهی که شما انتخاب کردید، رو به سوی ظلمات است.

شایان ذکر است همه‌پرسی اقلیم کردستان که در تاریخ در تاریخ ۳ مهر ماه سال ۱۳۹۶برگزار شد خشم شدید دولت مرکزی عراق، ایران و ترکیه را برانگیخت و آنها تهدید کردند که اگر نتیجه همه‌پرسی باطل اعلام نشود اقلیم کردستان را تحریم خواهند کرد. علت این امر وجود تعداد زیادی از شهروندان کرد در این کشورها و هراس دولت ها از استقلال آنهاست.

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *