صفحه نخست / کردستان / درگیری شدید بین گریلاهای  HPG و ارتش ترکیه

درگیری شدید بین گریلاهای  HPG و ارتش ترکیه

درگیری شدید بین گریلاهای  HPG و ارتش ترکیه
گریلای  HPG 

به گزارش خبرنگاران آزاد کردستان به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی HPG، این مرکز در گزارشی از كشته‌ شدن تعدادی دیگر از نظامیان ارتش ترکیه در عملیات گریلایی خبر داده است.  HPG همچنین از به هلاکت رسیدن چهار ارتشی در جولمرگ، ٨ ارتشی در در آگری و همچنین تعدادی دیگر در سِرت سخن به میان آورده است.  HPG در بخشی دیگر از اطلاعیه مشخصات ٣ گریلای کشته شده را اعلام کرده است.

در اطلاعیه آمده است:

“سلسله عملیات نیروهای گریلا در دومین مرحله کارزار انقلابی شهید بدران و شهید نالین در عرصه‌های گَوَر، شمذینان و چَله ادامه دارد. ساعت ١۵ روز ١۴ مهر نیروهای ما نظامیان ارتش ترکیه را در تپه کوره مزگفت هدف قرار داده، یک نظامی را کشتند و ۵ نظامی دیگر را زخمی کردند.

ساعت ۶:۵٠ روز ١۵ مهر هم نیروهای یژاستار با اسلحه‌های سنگین پایگاه ستون حومه شمذینان را هدف قرار دادند. از تعداد دقیق تلفات ارتش ترکیه خبر موثقی در دست نیست.

ساعت ٨:٣٠ دیروز (١۵ مهر) نظامیان ارتش ترکیه در تپه شهدی دیرین هدف عملیات نیروهای ما قرار گرفتند. در این عملیات یکی از مواضع دشمن منهدم گردید و یک نظامی کشته شد.

در ساعت ١۶:٣٠ دیروز هم یکی از نظامیان ارتش ترکیه در تپه شهید باگر از سوی تک‌تیراندازهای ما به هلاکت رسید. یکی دیگر از نظامیان ترکیه در پایگاه روستای آلیاوا حومه گَوَر از سوی نیروهای ما به هلاکت رسید.

 ٨ ارتشی در آگری کشته شدند

در ادامه کارزار انقلابی شهید آرگش، شهید ایلم و شهید ماهر نیروهای ما رأس ساعت ٨:٣٠ روز ١۵ مهر ماه علیه خودرو زرهی نفربر ارتش ترکیه در منطقه بازید حومه آگری عملیاتی انفجاری را به انجام رساندند. خودرو مذکور کاملا منهدم شد و ٨ ارتشی سرنشین آن به هلاکت رسیدند.

عملیات علیه نیروهای ارتش در سرت

ساعت ١۵ روز ١۵ مهر ماه نیروهای ما در دو عملیات جداگانه نیروهای ارتش ترکیه در عرصه قلانس حومه سرت را هدف قرار دادند. از تعداد دقیق تلفات نیروهای دشمن خبری موثق در دست نیست.”

مرکز خبررسانی HPG مشخصات یکی از گریلاهای خود را که در حملات هوایی رژیم ترکیه در پنجم شهریور در منطقه الباک شهر وان به شهادت رسیده بود، آیدن اُجال با کد سازمانی جمیل شاخ اعلام کرده است.

HPG در پایان اطلاعیه مشخصات دو گریلای زن را که در ۴مهر ماه در عرصه فراشین حومه الک از توابع شرنخ در حملات هوایی ارتش ترکیه به شهادت رسیده‌اند از این قرار اعلام کرد:

هادیجه اینجه با کد سازمانی “سارینا زریان”، متولد وان، زمان و مکان شهادت: ۴ شهریور ١٣٩۶/ شرنخ

شیلان جانان با کد سازمانی “تکوشین باران”، متولد جولمرگ، زمان و مکان شهادت: ۴ شهریور ١٣٩۶ / شرنخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *