صفحه نخست / ایران / اعزام اورژانسی حمزه درویش به بیمارستان در بیست و یکمین روز از اعتصاب غذا

اعزام اورژانسی حمزه درویش به بیمارستان در بیست و یکمین روز از اعتصاب غذا

 اعزام اورژانسی حمزه درویش به بیمارستان در بیست و یکمین روز از اعتصاب غذا

حمزه درویش 

حمزه درویش زندانی اهل سنت زندان رجایی شهر کرج که در ۱۶ شهریورماه پس از ۲۸ روز به اعتصاب غذای خود پایان داده بود مجددا از ۲۰ شهریورماه در پی خلف وعده مسئولین اعتصاب غذای خود را از سر گرفت و اکنون بیست و یکمین روز اعتصاب غذا را علیرغم شرایط جسمانی نامناسب سپری می کند. در طی روزهای اخیر دست کم دو نوبت این زندانی به دلیل وخامت حال به بیمارستانهای امام خمینی و مدنی کرج اعزام شده است.

حمزه درویش زندانی اهل سنت زندان رجایی شهر کرج که در ۱۶ شهریورماه با وعده مسئولین مبنی بر رسیدگی به مشکلات حقوقی و شرایطش به ۲۸ روز اعتصاب غذا پایان داده بود تنها پس از چهار روز با مشاهده خلف وعده مسئولین دست به اعتصاب غذا زد. وی بیست و یکمین روز اعتصاب غذای خود را با ضعف جسمانی و افت فشار خون سپری می کند.

عارضه کلیوی ناشی از اعتصاب غذا در کنار ضعف جسمانی علت اعزام آقای درویش بصورت اورژانسی به بیمارستانهای امام خمینی و شهید مدنی کرج در روزهای اخیر بوده است.

بهداری زندانی وضعیت او را وخیم تشخیص داده است و برای تردد ویلچری در اختیار او گذاشته شده است با اینحال تا زمان تنظیم گزارش مسئولان زندان سیاسیت بی توجهی نسبت به وضعیت او و مطالباتش در پیش گرفته اند.

گفته میشود وضعیت این جوان تالشی در زندان رجایی شهر کرج به حدی وخیم شده است که عملا قادر به همزیستی با سایرین و انجام امور اولیه خود در زندان نیست. شرایط روانی وخیم او نیز در سایه بی توجهی مسئولین هر روز به وخامت می گراید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *