صفحه نخست / کردستان / کناره گیری از مدیریت مدرسه‌ی علوم دینی “شیخ سعید نورسی” شرط وزارت اطلاعات برای آزادی ماموستا “عبدالکریم آذرین”

کناره گیری از مدیریت مدرسه‌ی علوم دینی “شیخ سعید نورسی” شرط وزارت اطلاعات برای آزادی ماموستا “عبدالکریم آذرین”

ملا عبدالکریم آذرین
ماموستا عبدالکریم آذرین

 

به گزارش خبرنگاران آزاد کردستان با سپری شدن نزدیک به سه ماه از بازداشت ماموستا “عبدالکریم آذرین” روحانی سرشناس کرد، وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران، آزادی ایشان را مشروط  به کناره گیری از مدیریت مدرسه‌ی علوم دینی منتسب به وی کرده است.

در همین رابطه یکی از بستگان این روحانی کرد به خبرنگاران آزاد کردستان گفت: “وزارت اطلاعات شرط آزادی ماموستا “عبدالکریم آذرین” را کناره گیری وی از مدیریت مدرسه‌ی علوم دینی “شیخ سعید نورسی” اعلام  کرده  که این پیشنهاد از طرف ماموستا عبدالکریم قاطعانه رد شده است .”

به گفته این منبع مطلع، به احتمال زیاد شخص پیشنهادی وزارت اطلاعات برای مدیریت مدرسه، یکی از بسیجی های شناخته شده در منطقه است که در حال حاضر به عنوان کارمند در یکی از ارگان های دولتی مشغول به کار است. (مشخصات و تصویر شخص مذکور نزد خبرنگاران آزاد کردستان موجود است).

ماموستا “عبدالکریم آذرین”  که از اعضای جامعه‌ی دینی «جماعت دعوت و اصلاح» می باشد روز سه‌شنبه ۳۰ خرداد ماه توسط نیروهای امنیتی وزارت اطلاعات بازداشت و به مکان نامعلومی انتقال داده شد. در آن ایام نیروهای امنیتی و دستگاه قضایی علیرغم اظهار بی‌اطلاعی از بازداشت ایشان به خانواده‌‌اش اعلام کرده‌ بودند: «در صورتی که جرمی مرتکب نشده باشند، بازداشت نشده‌ است.»

گفتنی است ماموستا “عبدالکریم آذرین”  مدت ۳۰ سال است که در کسوت روحانییت، تدریس و فعالیت در امور خیریه اشتغال دارد و احداث و تاسیس مسجد “هجرت” و مدرسه‌ی “شیخ سعید نورسی” پیرانشهر هم از سوی وی انجام گرفته است.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *