صفحه نخست / کردستان / نقص عضو و آسیب دیدگی شدید یک کاسبکار کرد در پی تیراندازی و ضرب و شتم / فیلم

نقص عضو و آسیب دیدگی شدید یک کاسبکار کرد در پی تیراندازی و ضرب و شتم / فیلم

به گزارش خبرنگاران آزاد کردستان “شورش قادرزاده” اهل روستای “تازه آباد تیلکو” از توابع شهرستان سقز در شرق کردستان که جهت کسب و کار به مناطق مرزی شهرستان بانه رفته بود، در پی تیراندازی و ضرب و شتم ھمزمان توسط نیروھای انتظامی جمهوری اسلامی ایران بە شدت دچار آسیب دیدگی و نقص عضو شد. در این حادثه این شهروند کرد بر اثر اثابت گلوله به ران چپ و عبور از کلیه و نخاع، و پس از آن ضرب و شتم شدید  با فلج شدن کامل ھر دو پا، و همچنین از دست دادن یک کلیەی خود مواجه شد.

شورش قادرزاده در ویدئویی کە منتشر کردە بیان داشته  است در حالی که روز سوم شهریور ماه سال جاری برای خرید گوسفند به روستای مرزی “حاج عبدل” شهرستان بانه مراجعه کرد بود و مجبور شده بود که شب را در آنجا بماند نیروھای انتظامی ساعت ۲ نصف شب و در حین خواب و بدون هیچ هشدار قبلی بە وی تیراندازی کردە و ضمن شلیک یک گلولە بە ران چپش، وی را نیز بە شدت مورد ضرب و شتم قرار دادند.

وی پس از تیراندازی به بیمارستانی در شهرستان سقز منتقل و کلیه اش مورد عمل جراحی قرار گرفته و برای بیرون آوردن گلوله به بیمارستان کوثر در سنندج منتقل می شود.

بە گفتەی پزشکان معالج وی، اثابت گلولە بە قطع نخاع و فلج شدن کامل هر دو پا و ھمچنین ضرب و شتم شدید نیز بە از دست دادن کلیەھای وی انجامیدە است.

گفتنی است آقای قادرزاده در حالی که تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی بوده به علت اثابت تیر باید تمام هزینه های بیمارستان را که بیش از ۱۳ میلیون می باشد به صورت آزاد پرداخت کند.

نیروھای انتظامی جمهوری اسلامی ایران تاکنون، نە تنھا درقبال آسیب رساندن بە شورش قادرزاده پاسخگو نبودەاند، بلکە خانوادەی وی را نیز در صورت پیگیری این مسالە تھدید کردەاند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *