صفحه نخست / ایران / خطر اعدام قریب الوقوع سید جمال موسوی، زندانی سیاسی عقیدتی اهل سنت کرد در زندان رجایی شهر کرج

خطر اعدام قریب الوقوع سید جمال موسوی، زندانی سیاسی عقیدتی اهل سنت کرد در زندان رجایی شهر کرج

سید جمال موسوی
سید جمال موسوی

 

به گزارش خبرنگاران آزاد کردستان سید جمال موسوی، زندانی سیاسی عقیدتی اهل سنت کرد که روز چهارشنبه هفته گذشته ۲۵ مرداد ماه به بهانه اعزام به مرکز درمانی، وی را از بند خارج و به مکان نامعلومی انتقال دادند پس از یک هفته بی خبری از وی امروز برای ساعاتی به بند خویش باز گردانده شد.

به گفته یک منبع آگاه آقای موسوی در طول هفته گذشته در حالی که دستبند و پابند داشت در سلول انفرادی نگهداری می شد و امروز سه شنبه ۳۱ مرداد ماه برای ساعاتی در حالی به بند سابق خود باز گردانده شد که دست ها و پاهایش خونین ناشی از استفاده بلند مدت از دستبند و پابند، بود.

این منبع آگاه در ادامه افزود این زندانی سیاسی عقیدتی اهل سنت کرد در طول هفته گذشته با خانواده اش ملاقات آخر قبل از اعدام را انجام داده و امروز پس از بازگشت به بند با خانواده تماس گرفت و از عدم اجرای حکم خبر داد که بلافاصله مامورین زندان وی را از بند خارج و به مکان نامعلومی منتقل و هر لحظه امکان اعدام وی وجود دارد.

گفتنی است سید جمال سید موسوی در سال ۱۳۸۷ دستگیر و به اتهام “محاربه” از طریق ارتباط با گروههای سلفی در سال ۱۳۸۸ به اعدام محکوم شد. این زندانی اهل سنت و اهل شهر سنندج، روز چهارشنبه مورخ ۲۳ تیرماه ۱۳۹۵، از زندان سنندج به زندان رجایی شهر کرج تبعید شده بود. حکم اعدام آقای موسوی به تایید دیوان عالی کشور نیز رسیده است با اینحال آقای موسوی در تمام مراحل پرونده اتهام وارده را رد کرده.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *