صفحه نخست / کردستان / محاکمه ریبوار طالبانی در دادگاه فدرال به خاطر برافراشتن پرچم کردستان در کرکوک

محاکمه ریبوار طالبانی در دادگاه فدرال به خاطر برافراشتن پرچم کردستان در کرکوک

محاکمه ریبوار طالبانی در دادگاه فدرال به خاطر برافراشتن پرچم کردستان در کرکوک
 پرچم کردستان 

امروز ریبوار طالبانی مسئول شورای استان کرکوک به خاطر شکایت تعدادی  از اعضای جنبش ترکمنها در شورای استان کرکوک که مورد حمایت دولت ترکیه می باشند در دادگاهی در بغداد محاکمه می شود. اتهام وی تصمیم در مورد اتخاذ  برافراشتن پرچم کردستان در ادارات رسمی کرکوک است. پس از اعلام شکایت از طالبانی، تعدادی از وکلای برجسته کرد برای دفاع از وی  در دادگاه اعلام آمادگی کرده‌اند.

ریبوار طالبانی، مسئول شورای استان کرکوک دیروز اعلام کرد که بخاطر اتخاذ تصمیم برافراشتن پرچم کوردستان در ادارات رسمی کرکوک از من شکایت شده است و امروز دوشنبه در دادگاه قضایی بغداد حاضر خواهم شد.

وی در ادامه تاکید کرد که تصمیم اتخاذ شده تصمیمی روا و قانونی است و هیچ کار غیر قانونی انجام ندادیم.

لازم به ذکر است غیر از اعضای جنبش ترکمنها در شورای استان کرکوک که به خاطر نزدیکی به ترکیه مخالف برافراشتن پرچم کردستان در ادارات رسمی کرکوک بودند بقیه نیروها مخالفتی با ین کار نداشتند.

استاندار کرکوک و تمام احزاب باشور کردستان از این حرکت استقبال نمودند و اعلام کردند اگر چه دولت های عراق در طول صد سال گذشته تلاش نموده اند که هویت کردی کرکوک که یک شهر کردستانی است از بین ببرند. اما ملت کرد با مقاومت و بهایی سنگین نگذاشتند که هویت کردی این شهر از بین برود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *