صفحه نخست / کردستان / احضار کاک حسن امینی حاکم شرع مردمی کردستان به دادگاه ویژەی روحانیت

احضار کاک حسن امینی حاکم شرع مردمی کردستان به دادگاه ویژەی روحانیت

احضار کاک حسن امینی حاکم شرع مردمی کردستان به دادگاه ویژەی روحانیت
کاک حسن امینی حاکم شرع مردمی کردستان

 

کاک حسن امینی حاکم شرع مردمی کردستان از سوی دادگاه ویژەی روحانیت به همدان احضار شد.

به گزارش خبرنگاران آزاد کردستان “کاک حسن امینی حاکم شرع مردمی کردستان” در پی تماس تلفنی پنجشنبه ۸ تیر ماه سال جاری از سوی دادگاه ویژەی روحانیت همدان، به این دادگاه احضار شد.

جلسه‌ی دادگاه برای رسیدگی به پروندەی “رئیس شورای مجمع فقهی جمعی از علمای کردستان ایران” قرار است رأس ساعت ۱۱ چهارشنبه مورخ ۱۴ تیرماه در محل این دادگاه در همدان، برگزار شود.

گفتنی است پیشتر نیز “مدیر مدرسەی امام بخاری سنندج”  پیرو احضاریه ای در تاریخ ۹۵/۱۲/۲۸ از سوی دادسرای ویژەی روحانیت همدان، حضور به عمل آورده بود.

در هفته های گذشته و پس از حوادث تهران جمعی کثیری از جوانان، فعالان و علمای اهل سنت که تعدادشان به بیش از ۱۵۰ نفر می رسد، در مناطق کردنشین بازداشت و به مکان های نا معلومی منتقل شده اند. اتهام این افراد فعالیت دینی و مشارکت در گروه های مذهبی می باشد.

به گفته برخی از نزدیکان این فعال اهل سنت کرد با توجه به این که “کاک حسن امینی”  مدیر مدرسەی امام بخاری درسنندج است و پیشتر مقامات امنیتی “ماموستا عبدالکریم آذرین” در پیرانشهر و “ماموستا محمد خضر نژاد”  را در بوکان به اتهام دایر کردن مدرسه علوم دینی محکوم و بازداشت کرده اند؛ بیم آن را دارند که مدرسه را با مشکلات جدی مواجه کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *