صفحه نخست / کردستان / تروریست خواندن زندانیان کرد در زندان سنندج توسط مسئولین زندان

تروریست خواندن زندانیان کرد در زندان سنندج توسط مسئولین زندان

تروریست خواندن زندانیان کرد در زندان سنندج توسط مسئولین زندان

در پی حوادث تهران، مسئولین زندان مرکزی سنندج بدون اینکه اجازه قانونی داشته باشند زندانیانی را که گرایشات مذهبی دارند فارغ از اتهام و محکومیت آنها، مورد آزار قرار می دهند. از جمله چند زندانی که پرونده های غیرسیاسی و غیر عقیدتی دارند مورد ضرب و شتم قرار گرفته و با تنبیه و اعمال محدودیت های بی دلیل و سلیقه ای روبرو شده اند.

به گزارش خبرنگاران ازاد کردستان به نقل ازهرانا، در پی حادثه تروریستی تهران، رفتار های سلیقه ای برخی از مسئولان نسبت به زندانیانی با عقبه مذهبی، در زندان مرکزی سنندج موجب تنش شده است.

این مسئولین برخلاف قانون، تعدادی از زندانیان از جمله دو زندانی به نام های “ایوب قادرپناه” و “ارشاد فتاحی”، را مورد ضرب و شتم قرار دادند.

این دو زندانی در بند قرآنی یک  این زندان محبوس بودند که مورد آزار و اذیت مسئولین زندان قرار گرفتند و پس از مضروب شدن به بندهای شش و چهار که محل نگهداری زندانیان معتاد است، تبعید شدند. آنها همچنین از حقوق اولیه خود همچون ملاقات و تماس تلفنی محروم شده اند.

یک منبع مطلع ضمن تایید این خبر گفت: ” در پی اعمال خشونت علیه زندانیانی با گرایش مذهبی از سوی مسولان زندان و اعتراض زندانیان به این امر، مسولان زندان در پاسخ به اعتراض آنها بیان کردند که شما تروریست هستید. در حال حاضر جو پرتنشی بر زندان سنندج حکم فرماست “

شایان ذکر است  زندانیان محبوس در زندان سنندج ، با سومدیریت حاکم بر زندان، عدم وجود مکانیزم های نظارتی و و همینطور عدم امکان ارتباط مناسب با نهادهای قضایی خارج از زندان که بر پیگیری مطالبات حقوقی آنان تاثیر منفی می گذارد، مواجه هستند.

نظرات

  1. سهیل بشردوست

    امروز برای تمامی مردم بزرگ ایران ستم و نابرابری وجود دارد و مختص قوم و فرد خاصی نیست؛ این اندیشه های حتی در میان مردم شریف کردستان هم قابل پذیرش نیست و بر همه مردم اثبات شده که گروه های در ظاهر مدعی حقوق مردم کردستان جز بدنبال قاچاق اسلحه و مواد مخدر یا کشاندن افراد کم سواد به بدبختی چیز دیگری به ارمغان نیاورده اند.
    اگر در مدرسه های کردستان اجازه آموزش زبان کردی داده نمی شود، شاهنامه و فردوسی هم از در و دیوار شهر پاک می کنند تا هویت همه مردم را کمرنگ کنند بقول خودشان.
    بنظرم بنده نوعی بهتره از هشت سال جنگ ایران با اعراب درس بگیرید، صدام با چند میلیون سرباز و حمایت تمامی کشورهای عربی آمده بود که بقول خودش تهران را بگیرد! در پی اوهام نباشید، هر تکه از خاک میهنمان متعلق به تمام مردم ایران است و ارث پدری دسته و حزب خاصی نیست که تصمیم می گیرید، ایرانیان عراقی نیستند، یا می کشند یا کشته می شوند برای سرزمینشان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *