صفحه نخست / ایران / کاک حسن امینی: روحانی شجاعت نشان دهد و نترسد و به حرف خود عمل کند

کاک حسن امینی: روحانی شجاعت نشان دهد و نترسد و به حرف خود عمل کند

کاک حسن امینی حاکم شرع مردمی کردستان

 

کاک حسن امینی حاکم شرع مردمی و یکی از چهره‌های سیاسی مذهبی کردستان طی مصاحبه مطبوعاتی خواهان تحقق وعده های حسن روحانی به اقلیت های قومی و مذهبی شد.

به گزارش خبرنگاران آزاد کردستان کاک حسن امینی حاکم شرع مردمی و یکی از چهره‌های سیاسی مذهبی کردستان طی مصاحبه با بخش فارسی دویچه وله آلمان ضمن تایید این مطلب که حسن روحانی در دوره قبل ریاست جمهوری کار قابل توجهی برای اقوام و اقلیت ها در ایران انجام نداده گفت: «در سال‌های اول و دوم ریاست جمهوری انتظاری نداشتیم وعده‌های روحانی عملی شوند. اقدام قابل توجهی هم برای اقلیت‌های قومی و مذهبی در دوساله آخر دوره اول انجام نداد، اکنون ما انتظار داریم در این دوره حقوق قائل شده در قانون اساسی را عملی کند.»

حاکم شرع مردمی کردستان اظهار امیدواری کرد که اگر روحانی قاطعیت نشان دهد می‌تواند ۷۰ تا ۸۰ درصد مطالبات اقوام و اقلیت‌های مذهبی را متحقق کند. روحانی به وظیفه قانونی عمل کند

امینی پیشنهاد می‌کند: «به نسبت جمعیت اهل سنت و اقلیت‌های قومی باید مسئولینی در وزارتخانه‌ها داشته باشیم. وزیر و معاون وزیر داشته باشیم در استان‌ها استاندار، فرماندار، مدیرکل‌ها، روسای دانشگاه‌ها و یا اساتید، مقامات انتظامی و مسئولین محلی از میان خود اقوام انتصاب شوند.»

کاک حسن امینی می‌افزاید، آقای رئیس جمهوری مسئول اجرای قوانین هستند و باید از حقوق اهل سنت دفاع کنند تا به محدودیت‌های غیر قانونی در امور دینی پایان داده شود. این روحانی سنی همچنین تاکید می‌کند: «رئیس جمهور در دفاع از مطالبات قومی و دینی باید شجاع باشد و در مقابل مخالفین از حقوق قانونی معوق مانده اقلیت‌های قومی و دینی دفاع کند. اگر روحانی شجاعت نشان دهد و نترسد و به حرف خود عمل کند ما می‌توانیم به حقوق خود برسیم.»

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *