صفحه نخست / کردستان / یورش نیروهای سپاه پاسدارن به مردم ناراضی “سرشیو” مریوان بجای پاسخگویی

یورش نیروهای سپاه پاسدارن به مردم ناراضی “سرشیو” مریوان بجای پاسخگویی

 یورش نیروهای سپاه پاسدارن به مردم ناراضی “سرشیو” مریوان بجای پاسخگویی
 

بر اساس گزارش منابع محلی نیروهای سپاه پاسداران اقدام به یورش و حمله مسلحانه به مردم ناراضی در منطقه سرشیو مریوان نمودند، معترضین که علاوه بر افراد عادی و روستائیان د ر میانشان ماموستایان و فعالان مدنی هم دیده می شد جهت اعتراض به تصمیم شهرداری و فرمانداری مریوان به انتقال زباله های شهری به یک منطقه گردشگری اقدام به برگزاری تجمعی مسالمت آمیز نموده بودند.

به گزارش خبرنگاران آزاد کردستان  روز یکشنبه ۲۹ اسفندماه ۱۳۹۵ شمسی، مجموعه ای از نیروهای سپاه پاسدارن با اقدام به شلیک به سوی مردم ناراضی منطقه  “سرشیو” مریوان که جهت اعتراض به تصمیم شهرداری و فرمانداری مریوان به انتقال زباله های شهری  به یک منطقه گردشگری تجمعی مسالمت آمیز برپا کرده بودند، بجای پاسخگویی با تیر اندازی سعی در پراکنده کردن آنان نمودند. عدم پاسخگویی به اعتراضات مسالمت آمیز مردم این منطقه و اقدام به تیراندازی به سوی آنها که با دستور مستقیم فرمانداری و شهرداری صورت گرفته است در حالیست که معترضین  قبلا اعلام کرده بودند که “تحت هر شرایطی تا به انجام رسیدن خواسته هایشان و لغو این تصمیم ناعلمی و نامنطقی مسئولین شهر در رابطه با انتقال زباله ها به این منطقه گردشگری، به تجمعات نارضایتی خویش ادامه خواهند داد.”

روز شنبه ۲۸ اسفندماه ۱۳۹۵ شمسی نیز حدود ۲۰ تن از اهالی روستاهای منطقه سرشیو مریوان، از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شده اند. بازداشت این تعداد در حالیست که آنها از سوی فرمانداری و جهت تشکیل جلسه دعوت شده بودند. از افراد بازداشت شده می توان  ماموستا صلاح الدین دژاک امام جماعت گمارلنگ، حاجی فایق بات کاک شورای روستای کانی کوزله، شریف داده شورای ماسی دره و شهرام رانین و مظهر معینی کارمند اداره محیط زیست نام برد. گفتنی است این فعالان مدنی و محیط زیست با برگزاری تجمعات مسالمت آمیز  در روستای  دره سماقان، شهرداری مریوان و نیز حتی با  مراجعه به استانداری استان کردستان تاکنون  هیچ جوابی دریافت نکرده اند مگر یورش نیروهای سپاه و تیراندازی و مسئولین دولتی نیز اعلام نموده اند که تصمصم آنها قطعی است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *