صفحه نخست / سیاسی / احضار کاک حسن امینی مفتی و حاکم شرع مردمی کردستان به دادسرای ویژه ی روحانیت

احضار کاک حسن امینی مفتی و حاکم شرع مردمی کردستان به دادسرای ویژه ی روحانیت

احضار کاک حسن امینی مفتی و حاکم شرع مردمی کردستان به دادسرای ویژه ی روحانیت

کاک حسن امینی 

کاک حسن امینی رئیس شورای مجمع فقهی جمعی از علمای اهل سنت مناطق کردنشین و مفتی و حاکم شرع مردمی کردستان در پی یک تماس تلفنی از طرف دادسرای ویژه ی روحانیت همدان به این ارگان احضار شد.

به گزارش خبرنگاران آزاد کردستان کاک حسن امینی رئیس شورای مجمع فقهی جمعی از علمای اهل سنت مناطق کردنشین، مفتی و حاکم شرع مردمی کردستان روز سه شنبه ۱۳۹۵/۱۲/۲۴ تلفنی به دادسرای ویژه ی روحانیت همدان احضار شد. پیرو تماس تلفنی دادسرای ویژه ی روحانیت همدان، قرار است رئیس شورای حرکت دینی مکتب قرآن کردستان و مدیر مدرسه ی علوم دینی امام بخاری سنندج، روز شنبه ۱۳۹۵/۱۲/۲۸ در دادسرای یاد شده حضور یابد.

به گفته یکی از نزدیکان به این روحانی اهل سنت احتمال می رود احضار کاک حسن امینی به دادسرای ویژه ی روحانیت همدان در پی انتشار بیانیه ایشان در اعتراض به توهین به مقدسات اهل سنت در روزنامه وطن امروز باشد. در این بیانیه حاکم شرع مردمی کردستان که در تاریخ ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ منتشر کرده آمده است ” اینجانب مسئولین مذهبی، قضایی و اجرائی را مخاطب قرار داده و می گویم: تا کی و برای چه دست آوردی مبارک!، راه را برای توهین به مقدّسات نزدیک به سی درصد مردم ایران و بیش از یک میلیارد و نیم مسلمان دنیا باز گذاشته و پاس میدارید!؟ “

گفتنی است کاک حسن امینی بارها به خاطر انتقاد از سیاست های تبعیض آمیز حاکمیت و دفاع از حقوق اهل سنت توسط مراجع امنیتی و اطلاعاتی احضار و برای ساعات متمادی بازداشت و مورد بازجویی قرار گرفته است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *