صفحه نخست / کردستان / تجمع اعتراضی به مرگ یک زن جوان پس از عمل سزارین در مریوان / فیلم

تجمع اعتراضی به مرگ یک زن جوان پس از عمل سزارین در مریوان / فیلم

در پی مرگ یک زن پس از عمل سزارین در بیمارستانی در مریوان از توابع استان کردستان، ساکنان این شهر در اعتراض به مرگ این زن جوان روز گذشته تجمع کردند.

عصر روز گذشته ده‌ها شهروند خشمگین در مقابل مطب یکی از پرسنل بیمارستان بوعلی شهر مریوان دست به تجمع اعتراضی زدند. آنان در اعتراض خویش خواستار پایان قصور پزشکی در کُردستان و تعیین هیأتی جهت رسیدگی به رویداد مرگ زن جوان باردار مریوانی شدند.  در تصاویر انتشار یافته، پلاکاردهای در وضعیت نگران‌کننده مادران باردار و سهل‌انگاری مقامات بهداشتی کُردستان از سوی معترضان حمل می‌شدند.

در ادامه واکنش‌ها به مرگ این زن، نماینده مریوان و سروآباد در مجلس هم از وزیر بهداشت درخواست کرده تا سریعا به این موضوع رسیدگی شود.

 دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان نیز اعلام کرد که کمیته اولیه بررسی حادثه تشکیل شده و در حال بررسی ابعاد این اتفاق می باشد و قطعا با مقصرین این اتفاق قاطعانه برخورد خواهد شد

براساس گزارش دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان سهیلا مولودی ٣١ ساله، بعد از انجام عمل سزارین، دچار تشنج  شده و متاسفانه علی الرغم تلاش تیمی متشکل از متخصصین زنان و جراحی و داخلی و بیهوشی و قلب و نورولوژی بیمار به درمان پاسخ نداده و ظهر روز بعد از عمل فوت کرد.

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *