صفحه نخست / ایران / تذکر شفاهی محمد قسیم عثمانی، نماینده کرد اهل سنت به وزیر ارشاد بعد از توهین به مقدسات اهل سنت

تذکر شفاهی محمد قسیم عثمانی، نماینده کرد اهل سنت به وزیر ارشاد بعد از توهین به مقدسات اهل سنت

 در پی انتشار مطالب توهین آمیز به معتقدات اهل سنت در دو روزنامه «وطن امروز» و «نود» محمد قسیم عثمانی نماینده کرد اهل سنت بوکان در تذکرشفاهی در صحن علنی مجلس به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خواهان برخودر با توهین کنندگان شد.

به گزارش خبرنگاران آزاد کردستان  محمدقسیم عثمانی، نماینده کرد اهل سنت روز دوشنبه ۹ اسفند در تذکری شفاهی به وزیر ارشاد، خواهان برخورد با روزنامه «وطن امروز» و «نود» بعد از انتشار مطالبی در راستای اهانت به اهل سنت شد. عثمانی افزوده روزنامه وطن امروز به «افراد مورد احترام اهل سنت» توهین کرده و روزنامه «نود» نیز در شماره هشتم اسفند خود به همسر پیامبر اسلام و «مقدسات اهل سنت بی‌احترامی کرده است». او از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خواسته است «تا در اسرع وقت ضمن تشکیل هیئت نظارت بر مطبوعات با رفتارهای زنجیره‌ای که بر خلاف وحدت مسلمانان است برخورد کند».

در همین راستا سایت «سنی آنلاین» که اخبار مربوط به اهل سنت را پوشش می‌دهد نیز در مطلبی نوشت” تکرار اهانت به مقدسات و اعتقادات اهل‌سنت به‌ویژه در مطبوعات، این تصور را در ذهن متبادر می‌سازد که اهانت‌کنندگان به باورهای اهل سنت خود را در نوعی حصار امنیتی می‌بینند که در قبال این اهانت‌ هیچ بازخواست و مجازاتی آنان را تهدید نخواهد کرد.” گفتنی است مسعود پزشکیان که ریاست جلسه روز دوشنبه مجلس را بر عهده داشت، در پاسخ به این تذکر گفته که «وزیر فرهنگ و ارشاد باید این موضوع را پیگیری کند ضمن آنکه ما به عنوان نمایندگان مجلس هم پیگیر اهانت صورت گرفته خواهیم بود».

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *