صفحه نخست / کردستان / نیروهای نظامی ایران ۴ کولبر را در بانه با دست های بسته از پرتگاه به پایین پرت کردند

نیروهای نظامی ایران ۴ کولبر را در بانه با دست های بسته از پرتگاه به پایین پرت کردند

 

kurdkhabar.com

نیروهای نظامی  ایران در مرز بانه به اقلیم کردستان چهار تن از کولبران مرزی را دستگیر و به داخل دره ای پرت نمودند که منجر به کشته شدن یک تن شد و احتمال مرگ سه تن دیگر آن به دور از انتظار نیست.

به گزارش خبرنگاران آزاد کردستان در جریان پرت کردن این ۴ کولبر کرد از یک پرتگاه مرتفع، یک کولبر به نام آزاد قاسمی فرزند توفیق، پدر یک کودک خردسال و از اهالی روستای “سپوره” از توابع منطقه‌ی تیلکو سقز کشته شده است. ۳ کولبر دیگر نیز پس از اینکه به پایین پرتگاه پرت شده، به اثر شدت اصابت به زمین، به شدت زخمی شده و در حالت کما به سر می‌برند. در جریان این واقعه دو کولبر نیز که شاهد ماجرا بوده‌اند از سوی نیروهای هنگ تعقیب و در نهایت بازداشت و به مکان نامعلومی انتقال داده شده‌اند.

یک منبع مطلع ضمن تائید این خبر اعلام کرد، این کولبران که حتی بدون بار نیز بودند، از سوی نیروهای هنگ مرزی به قصد کشتن آنها، با دست های بسته از یک پرتگاه مرتفع به پایین پرت شده‌اند.

این منبع همچنین افزود، این دو کولبر بازداشت شده که، از دور شاهد کشتار این کولبران بودند، از سوی نیروهای هنگ مرزی مورد تعقیب قرار گرفتند و در حوالی روستای مرزی “سیرسان” بازداشت شدند. وی مدعی شد اگر این دو کولبر در نزدیکی آبادی سیرسان بازداشت نمی‌شدند، احتمال کشتن آنها نیز وجود داشت، اما به دلیل اینکه چند نفر شاهد بازداشت این دو کولبر بودند، شانس داشتند که زنده بمانند. هم اکنون خانواده‌ی این ۶ کولبر به شدت از سوی نیروهای هنگ مرزی و امنیتی تهدید شده‌اند، که در صورت خبررسانی و انجام مصاحبه و گفتگو با رسانه‌ها، با مراجع امنیتی طرف خواهند بود.

پیشتر نیز در اواسط اسفند ماه سال ١٣٩١ نیروهای انتظامی ضمن بازداشت چهار کولبر اهل مهاباد به اسامی “حسین رستم نژاد، ١۶ ساله و هشیار رستم نژاد ٢٠ ساله، فرزند محمد و رزگار معروف زاده، فرزند کمال”، در منطقه‌ی ” خیله‌ره‌ش” در مکانی به نام “شهاب الدین” در بانه بازداشت نموده و سپس آنان را با دست و پای بسته، از ارتفاع کوه” سورکیو” به پایین پرتاب کردند. گفتنی است خانواده‌ های این چهار کولبر کشته شده، قتل فرزندان خود را از طریق پرت کردن از پرتگاه سورکیو بانه به دست نیروهای نظامی را تائید کرده بودند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *