صفحه نخست / ایران / درخواست ۱۱۵ فعال اهل سنت و دغدغه مندان آزادی مذاهب از فواد یوسفی برای پایان دادن به اعتصاب غذا

درخواست ۱۱۵ فعال اهل سنت و دغدغه مندان آزادی مذاهب از فواد یوسفی برای پایان دادن به اعتصاب غذا

درخواست ۱۱۵ فعال اهل سنت و دغدغه مندان آزادی مذاهب از فواد یوسفی برای پایان دادن به اعتصاب غذا

به گزارش خبرنگاران آزاد کردستان به نقل از منابع حقوق بشری ۱۱۵ فعال اهل سنت و دغدغه مندان آزادی مذاهب با انتشار نامه ای سرگشاده خطاب به فواد یوسفی که از ۲۱ روز پیش در اعتراض به وضعیت پرونده و شرایط محیطی خود دست به اعتصاب زده است خواستند تا این زندانی به  اعتصاب خود پایان دهد و مطالب به حق خود را از طرق دیگری که همراه با حفظ سلامت و امنیت جان او  باشد پیگیری کند.

 

متن کامل نامه

برادر عزیز، آقای فواد یوسفی،

با سلام

ما جمعی از برادران و خواهران دینی شما و مدافعان کرامت انسانی از اعتصاب غذای حضرتعالی که از حدود سه هفته قبل آغاز شده با خبر و از بابت سلامت و جان شما بیمناک شدیم.

مبارزه شما برای تحقق عدالت و دفاع از شعائر الهی و انسانی را اجر می نهیم و آن را نشانه ای از وجدان بیدار و ایمان قوی شما می دانیم، شما را جزوی از سرمایه ملت ایران در مسیر تحقق حق و عدالت می دانیم از اینرو حفظ سلامت و جان شما را دغدغه خود می دانیم.

ما باور داریم که مطالبات شما بر حق و قانونی است و آنکه باید امروز در زندان باشد نه شما که ناقضان زورمند قانون هستند برای همین از شما می خواهیم همچون همیشه در پی حق جویی خود استوار قدم و پیگیر باشید اما از روش هایی استفاده کنید که خیر شما و جنبش عدالتخواهی ملت ایران و برادران و خواهران دینی شما در آن باشد.

امضا کنندگان این نامه که در نگرانی از وضعیت شما به سر می برند از شما بدین وسیله درخواست می کنند تا به اعتصاب غذای اعتراضی خود پایان دهید و مطالبات قانونی و به حق خود را از طرق دیگر که جان و سلامت شما به خطر نیفتند پیگیری بفرمایید.

مطمنا در این مسیر حق جویی در کنار شما خواهیم بود

برادران و خواهران شما

 

هویت ۱۱۵ امضا کننده این نامه نزد فعالان حقوق بشری محفوظ است.

 

روز گذشته نیز کاک حسن امینی در نامه ای جداگانه خواستار پایان اعتصاب غذای فواد یوسفی شده بود.

آقای یوسفی از ابتدای اعتصاب ۱۲ کیلوگرم کاهش وزن داشته و در حال حاضر دچار افت فشار «۸ روی ۶» شده است.

گفتنی است فواد یوسفی شهروند اهل سنندج در سال ۸۹ بازداشت و به ۸ سال حبس محکوم شده و تنها ۲۱ ماه به پایان حبسش باقی مانده است این در حالی است که آقای یوسفی بارها تمام ظرفیت های قانونی از جمله درخواستهای مکرر برای آزادی مشروط و مرخصی استعلاجی را داده اما با خواسته ایشان هیچ موافقتی نشده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *