صفحه نخست / کردستان / دو سوم بی‌سوادان کُردستانی را زنان تشکیل می‌دهند

دو سوم بی‌سوادان کُردستانی را زنان تشکیل می‌دهند

دو سوم بی‌سوادان کُردستانی را زنان تشکیل می‌دهند

 

معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش کردستان گفت: دو سوم بی‌سوادان کردستانی را زنان تشکیل می‌دهند که باید برای کاهش آن تلاش کنیم.

به گزارش خبرنگاران آزاد کردستان رمضان یوسفی، معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش کردستان، در نشست خبری گفت: همزمان با سالروز تشکیل نهضت سواد آموزی و هفته سواد آموزی، ویژه برنامه هایی در سطح  استان وشهرستانها و مناطق تابعه برگزار می شود.

یوسفی، با اشاره به این که در سال ۹۰ استان کردستان جزء ۳ استان بی سواد کشور بود ولی در حال حاضردر سال ۹۵  از جامعه هدف ما ۱۰ تا ۴۹ سال بالغ بر ۹۳ درصد جامعه کردستان باسواد هستند.

وی با اشاره به اولیاء بی سواد در رده های سنی ۱۰ تا ۴۹ سال  گفت: ۷ هزار و ۱۹۱ نفر اولیاء بی سواد هستند و دو سوم  بی سواد ها در جامعه ما خانم ها هستند.

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش استان کردستان با بیان اینکه باسواد کردن والدین از اولویت‌های آموزش و پرورش استان کردستان است، عنوان کرد: تمام شرایط برای باسواد کردن والدین فراهم شده است.

معاون توسعه سوادآموزی کردستان با اشاره به اینکه دو سوم جمعیت بی سواد را خانم ها در تمام جهان و ایران تشکیل می دهند، افزود: کردستان در سال ۹۰ در رتبه سوم بی سوادی در کشور قرار داشت که با توجه به فعالیت های انجام شده در استان در نهایت به جایگاه خوب و مناسبی رسیده و رتبه سال ۹۴ به جایگاه نهم در حوزه بی سوادی رسیدیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *