صفحه نخست / کردستان / فوت ۲۰۵ نفر بر اثر حوادث رانندگی فقط در شش ماهه اوّل امسال در جاده های کُردستان

فوت ۲۰۵ نفر بر اثر حوادث رانندگی فقط در شش ماهه اوّل امسال در جاده های کُردستان

فوت 205 نفر بر اثر حوادث رانندگی فقط در شش ماهه اوّل امسال در جاده های کُردستان

سالانه بیش از ۳۵۰ نفر در جاده های استان کُردستان بر اثر تصادفات جان خود را از دست می دهند.

مُدیرکل پزشکی قانونی استان کُردستان گفت: در شش ماهه اوّل امسال ۲۰۵ نفر بر اثر حوادث رانندگی در جاده های استان کُردستان جان خود را از دست دادند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۲۴۴ مورد فوت شده اند، حدود ۱۶ درصد کاهش داشته است.

غلامرضا همایون پور افزود: بیشترین تلفات حوادث رانندگی با ۱۶۰ نفر در جاده های برون شهری و ۲۹ مورد در مسیرهای درون شهری و ۱۶مورد در جاده های روستایی گزارش شده است.

فرمانده پلیس راه کُردستان، گفت: بالاترین رقم کشته های سوانح امسال در مسیر سقز ـ دیواندره در استان کُردستان با ۱۰ درصد فوتی و جرحی رخ داده و کمترین رقم نیز با یک درصد مربوط به بانه ـ سردشت است.

موقعیت مهم مواصلاتی استان کُردستان، موجب شده حجم بالایی از تردد خودروهای عبوری در این مسیر انجام شود، در حالیکه جاده های کُردستان از لحاظ زیرساختی برای آن نامناسب است و متأسفانه سالانه شاهد سوانح جاده ای فراوان منجر به فوت در این مسیرها هستیم.

گفتنی است در سالهای اخیر با هدف توسعه ناوگان حمل و نقل استان کُردستان، چند پروژه اصلی آغاز شد، امّا کمبود اعتبارات و عدم تخصیص به موقع آن، منجر به طولانی شدن زمان اجرای پروژه ها شده و راههای استان کردستان همچنان قربانی می گیرند.

در همین رابطه سیّدرمهدی فرشادان نماینده مردم شهرستانهای سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی هم با انتقاد از وضع نامناسب و بی توجهی مسئولان در این زمینه اظهار داشت: احداث بزرگراه و جاده های چهار خطه برای مردمِ استان کُردستان، همچنان در حد یک آرزو باقی مانده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *