صفحه نخست / کردستان / کردستان از افزایش آمار بیکاری رنج می‌برد

کردستان از افزایش آمار بیکاری رنج می‌برد

نماینده مردم شهرستان‌های قروه و دهگلان در مجلس

نماینده مردم شهرستان‌های قروه و دهگلان در مجلس از عدم به‌کارگیری نیروهای بومی در کارخانه لاستیک‌سازی بارز کردستان انتقاد کرد و گفت:‌ استان ما از افزایش آمار بیکاری رنج می‌برد.

به گزارش خبرنگاران آزاد کردستان علی‌محمد مرادی نماینده مردم شهرستان‌های قروه و دهگلان در مجلس در این باره اظهار کرد: استان کردستان از افزایش آمار بیکاری رنج می‌برد و این در حالی است که در برخی پروژه‌ها از جمله لاستیک‌سازی بارز از نیروهای غیربومی استفاده می‌شود.

وی افزود: متاسفانه عملکرد کارخانه لاستیک‌سازی بارز کردستان شفاف نیست اما تا جایی که اطلاع دارم جدای از بحث عدم استفاده از نیروهای بومی استان، در بحث حفظ شاخص‌های زیست‌محیطی هم دارای مشکل است که بنده در حال پیگیری این موضوع هستم.

نماینده مردم شهرستان‌های قروه و دهگلان در مجلس خاطرنشان کرد: آلودگی‌های زیست‌محیطی این کارخانه برای استان ماست اما منافع آن برای استان‌های دیگر است.

مرادی تصریح کرد: متاسفانه شرایطی را که برای استخدام در کارخانه لاستیک بارز کردستان اعلام کرده‌اند شامل جوانان بومی استان نمی‌شود و این می‌طلبد که دولت باید در این مورد نظارت کند و در راستای اشتغال جوانان کردستانی وارد عمل شود.

وی تصریح کرد: بنده به عنوان وکیل مردم در مجلس  از سرمایه‌گذاری در استان استقبال می‌کنم اما سرمایه‌گذاران که از امتیازات ویژه استان استفاده می‌کنند، باید استخدام نیروهای بومی را در اولویت قرار دهند.

مرادی اشتغال و بیکاری را دغدغه مردم کردستان و نمایندگان آنها در مجلس خواند و گفت: امنیت پایدار و نیروی انسانی از مولفه‌هایی است که زمینه برای سرمایه‌گذاران در استان کردستان فراهم کرده است.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با یادآوری مشکل افت آب‌های زیرزمینی در دشت‌های قروه و دهگلان، گفت: از آنجایی که این دو شهرستان قطب کشاورزی استان کردستان بشمار می‌آیند لذا باید برای تامین آب کشاورزی این منطقه تدابیری اندیشیده شود.

مرادی افزود: قرار است آب دو سد «ژاوه» و «آزاد» به دشت‌های قروه و دهگلان انتقال پیدا کند که متاسفانه این مسأله تاکنون محقق نشده است.

وی افزود: در حال حاضر از محل سد آزاد به ۲ هزار هکتار از زمین‌های دهگلان و قروه آب اختصاص یافته که بسیار کم است و با این آب می‌توان زمین‌های زراعی یک روستای این دو شهرستان را آبیاری کرد.

نظرات

  1. مطلب بسیار خوبی بود.ممنون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *