صفحه نخست / بین الملل / جایزه‌ای دیگر از آمریکا به کارگردان کُرد سقزی

جایزه‌ای دیگر از آمریکا به کارگردان کُرد سقزی

تقدیر از کارگردان کُرد سقزی در یازدهمین جشنواره فیلم رومانی

جایزه‌ای دیگر از آمریکا به فیلم کوتاه «ماهی» به کارگردانی سامان حسین پور از تولیدات حوزه هنری استان کردستان رسید.

به گزارش ایسنا، نهمین جشنواره بین‌المللی «آب بزرگ» آمریکا ۱۳ نوامبر برگزیدگان خود را شناخت. این جشنواره که با محوریت موضوع آب و مسایل مربوط به آن پایه گذاری شده است در نهمین دوره خود به یک فیلم ایرانی جایزه داد.

جایزه بهترین فیلم کوتاهِ کوتاه و تندیس جشنواره به ماهی ساخته سامان حسین پور رسید.

در این دوره از جشنواره ۲۶ فیلم از کشورهای مختلفی حضور داشتند و از ۹ تا ۱۳ نوامبر به نمایش گذاشته شدند که فیلم ماهی به نمایندگی از ایران توانست جایزه بهترین فیلم کوتاه کوتاه را از آن خود کند.

فیلم کوتاه ماهی به نویسندگی، کارگردانی و تدوینگری سامان حسین پور، داستان پیرزن و پیرمردی است که با اتفاقی ناشی از کمبود آب دست و پنجه نرم می‌کنند. این فیلم سومین ساخته سامان حسین پور از تولیدات حوزه هنری کردستان است و همچنین با حمایت شرکت آبفا کردستان تهیه شده است.

سامان حسین پور متولد ۱۳۷۱ شهر سقز از استان کردستان، دانش آموخته رشته تصویربرداری و دانشجوی کارشناسی سینما است. او فیلمسازی را از سال ۱۳۸۶ با حضور در بیست و دومین جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان همدان به عنوان داور نوجوان آغاز کرد. در ده ها پروژه ساخت فیلم در عنوان های: تصویربردار، تدوینگر، نویسنده، دستیار کارگردان و … حضور داشته است . تاکنون ۳ فیلم کوتاه را نگارش و کارگردانی کرده  و جدیدترین اثرش با عنوان “مردی که یادش می‌رفت نفس بکشد” در مرحله صداگذاری توسط حسین قورچیان است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *