صفحه نخست / بین الملل / تقدیر از کارگردان کُرد سقزی در یازدهمین جشنواره فیلم رومانی

تقدیر از کارگردان کُرد سقزی در یازدهمین جشنواره فیلم رومانی

تقدیر از کارگردان کُرد سقزی در یازدهمین جشنواره فیلم رومانی

یازدهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم یک دقیقه‌ای رومانی با حضور ۲۵ فینالیست برگزار شد و فیلم کوتاه ماهی به کارگردانی سامان حسین‌پور و تهیه کنندگی حوزه هنری استان کردستان توانست جایزه تقدیر ویژه داوران را از آن خود کند.

به گزارش خبرنگاران آزاد کردستان به نقل از ایسنا، در یازدهمین دوره این جشنواره ۲ فیلم از ایران حضور داشت که فیلم‌های ماهی به کارگردانی سامان حسین پور و بادبادک به کارگردانی ایرج افکار بودند.

در این جشنواره، فیلم ماهی به نویسندگی و کارگردانی سامان حسین پور از تولیدات حوزه هنری استان کردستان توانست جایزه تقدیر ویژه داوران را از آن خود کند.

حسین‌پور سال قبل نیز با فیلم کوتاه یک هیچ توانسته بود از همین جشنواره تقدیر ویژه داوران و تندیس بلورین جشنواره را کسب کند.

این فیلم که داستان اتفاقی ناشی از کمبود آب است تاکنون در بیش از ده‌ها کشور به نمایش گذاشته شده است و ده‌ها جایزه را نیز در کارنامه خود دارد.

سامان حسین پور متولد ۱۳۷۱ شهر سقز از استان کردستان، دانش آموخته رشته تصویربرداری و دانشجوی کارشناسی سینما است. او فیلمسازی را از سال ۱۳۸۶ با حضور در بیست و دومین جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان همدان به عنوان داور نوجوان آغاز کرد. در ده ها پروژه ساخت فیلم در عنوان های: تصویربردار، تدوینگر، نویسنده، دستیار کارگردان و … حضور داشته است .

تاکنون ۳ فیلم کوتاه را نگارش و کارگردانی کرده است و جدیدترین اثرش با عنوان “مردی که یادش می‌رفت نفس بکشد” در مرحله صداگذاری توسط حسین قورچیان است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *