صفحه نخست / کردستان / ۲۷٫۱ درصد از افراد ۱۵ تا ۲۹ سال در استان بیکار هستند

۲۷٫۱ درصد از افراد ۱۵ تا ۲۹ سال در استان بیکار هستند

به گزارش خبرنگاران آزاد کردستان عبدالمحمد زاهدی استاندار کردستان در پنجمین کارگروه تخصصی اشتغال استان کردستان گفته: با وجود مشکلات اشتغال در این استان، چاره‌ای جز پرداختن به راهکارهای که زودتر به اشتغال ختم ‌شود، نداریم. در جامعه‌ای که مشکل آن بیکاری است باید به مسئله اشتغال توجه جدی شود چرا که رشد اقتصادی منجر به اشتغال نمی‌شود.

زاهدی با انتقاد از اینکه آموزش عالی ما معطوف به بازار نیست، اظهار داشت: تعداد فارغ‌التحصیلان در رشته‌های مختلف با توجه به نیاز بازار کار تعیین نمی‌شود و این موجب بروز مشکلات زیادی می‌شود.

وی افزود: متاسفانه فارغ‌التحصیلان قادر به بکارگیری علم در اشتغال نیستند که توجه ویژه به برگزاری دوره‌های کارورزی دانشجویی می‌تواند این خلاء را پر کند.

استاندار کردستان با اشاره به اینکه ۲۷٫۱ درصد از افراد ۱۵ تا ۲۹ سال در استان بیکار هستند، رفع این مشکل و ایجاد زمینه‌های اشتغال را نیازمند یک نسخه ویژه دانست.

گفتنی است بسیاری از کارشناسان مسا‌ئل اقتصادی نرخ بیکاری در این استان را بیش از این می دانند وبه گفته کارشناسان علوم اجتماعی بیکاری یکی از اصلی ترین دلایل بزهه در این استان است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *